Pomogliśmy już
0 +
Pomogło nam
0 +
Chcemy jeszcze pomóc
0 +
Mała Alicja z tatą Wojtkiem

Historia Alicji

Alicja Mazurek urodziła się 6 kwietnia 2000 roku w Lublinie. 19.02.2018 roku, mając niespełna 18 lat, uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu.
Była wówczas uczennicą II klasy Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Kierowca auta, kolega ze Wspólnoty Guadalupe, Olaf Dziedzic, nie przeżył. Ali także lekarze nie dawali wielkich szans. Cały personel medyczny wątpił, czy uda jej się dożyć pierwszej operacji. „Miała żyć zaledwie godzinę”
wspomina mama Ali, Agnieszka Mazurek. 

          Przed wypadkiem Alicja była bardzo aktywną dziewczyną, zaangażowaną w różne grupy religijne i nie tylko. Razem ze swoimi znajomymi z osiedla założyła oddział KSMu przy swojej parafii w Turce. Jednocześnie dołączyła do Wspólnoty Guadalupe. Należała również do zespołu, który posługiwał na comiesięcznych Mszach Świętych z modlitwą o uzdrowienie przy parafii Świętej Rodziny w Lublinie (po wypadku, pamiętając w modlitwie za Alę, członkowie tego zespołu nadali mu nazwę „Talitha Kum”). Dała się również zapamiętać jako roześmiana, serdeczna i otwarta osoba wielu pielgrzymom na sierpniowym szlaku na Jasną Górę. Wspólnie z przyjaciółką zajmowała się także oprawą muzyczną ślubów w Lublinie i okolicach. To tylko jedne z wielu inicjatyw, w których brała udział. Zawsze miała czas dla drugiego człowieka i chętnie przychodziła każdemu z pomocą.

Nasza Misja

Celem naszej działalności jest odwzajemnienie tej najpiękniejszej, bo bezinteresownej pomocy i miłości, którą otrzymaliśmy po wypadku naszej jedynej córki Alicji. Pragniemy, aby każdy Pacjent zapomniał, przynajmniej na chwilę, o swojej niepełnosprawności,
o braku środków na finansowanie drogiego leczenia. Chcemy, aby czuł się najważniejszą, najcenniejszą, najukochańszą osobą na świecie.
A Państwo mogą nam w tym pomóc, o co pokornie prosimy.

Poznaj nasz zespół

Zarząd i Rada Fundacji

Założyciele Fundacji i Ośrodka

Agnieszka i Wojtek
z córką Alicją


„Pragniemy, aby każdy Pacjent zapomniał, przynajmniej na chwilę, o swojej niepełnosprawności, o braku środków
na finansowanie drogiego leczenia.
Chcemy, aby czuł się najważniejszą, najcenniejszą, najukochańszą osobą na świecie”

– mówią Aga i Wojtek. 

Bożena Małgorzata Czubińska

Prezes Fundacji

ks. Emil Mazur

Przewodniczący Rady Fundacji

Magdalena Dobrzyńska

Członek Rady

ks. Krzysztof Bożym

Członek Rady

Pracownicy Fundacji

Karolina Zakrzewska

Specjalista ds. Fundacji

Jaką pomoc oferujemy?

Partnerzy Fundacji

Chciałabym żyć Jezusem, wiernie i pokornie służyć Mu każdego czasu i nieść Jego Ewangelię.
Alicja Mazurek

Z nami zmieniaj świat!